Et Yemekleri Ve Paslanmaz Şiş Kullanımları
Alba Otel ve Mutfak Ekipmanları İmalatı  > Genel  > Et Yemekleri Ve Paslanmaz Şiş Kullanımları

Izgara et çeşitleri ve kebaplar, Türk mutfağının vazgeçilmez öğeleridir. Bu sebeple diğer ızgara ekipmanları gibi,  paslanmaz kebap şişi kullanımı da oldukça yaygındır. Tercihe göre, közün veya herhangi bir ısı kaynağının üzerinde ızgara yemeklerinin veya kebap çeşitlerinin kolay, pratik ve sağlıklı bir şekilde pişmesi için, pas tutmayan, yüksek korozyon dayanımlı paslanmaz kebap şişleri kullanılır.

paslanmaz-kebap-sisleri
Paslanmaz Şiş Kullanımı

Paslanmaz şiş, yüksek korozyon dayanımlı çelik malzemeden üretilir.
Şişin paslanmaz özelliği; et yemekleri, kebap çeşitleri ve diğer birlikte kullanıldığı gıdalarla temasında, oluşabilecek sağlık risklerini ortadan kaldırır. Hijyenik bir kullanım sağlar.

Kebap çeşitleri başta olmak üzere; kırmızı et, beyaz et veya deniz mahsüllerinin pişirilmesinde de paslanmaz şiş kullanımı tercih edilebilir. Ayrıca unlu gıdalar ve sebzeler için de kullanılabilmektedir. Bir çok çeşidinin olması, sebzeler ve meyveler gibi farklı yiyecek kombinasyonlarını göz zevkine hitap edecek şekilde hazırlamanıza, müşterilerinize veya sevdiklerinize sıra dışı sunumlar yapmanıza olanak verir.
Bu sebeplerle paslanmaz kebap şişleri, yemeklerinizin lezzetini ve çeşitliliğini artırma konusunda size yardımcı olur.

kebap-sisi-mangal

Et yemeklerinde paslanmaz kebap şişi kullanımında çok farklı uygulamalar vardır. Çeşitli et yemekleri veya kebaplar için şişler önceden yağ veya soğan kullanılarak hazırlanır.

Etlerin paslanmaz kebap şişi üzerine takıldıktan sonra serin bir yerde belli bir süre dinlendirilmesi, ete lezzet katar. Profesyonel anlamda daha çok otel, restoran ve ocak başı kebapçılarının tercih ettiği paslanmaz şişler, seyyar satıcıların da gözdesidir. Ayrıca, barbeküye ve pikniğe düşkün ailelerin de vazgeçilmezidir. Evlerde ise tavuk, kanat, kuşbaşı, ciğer ve adana kebap gibi pratik et yemekleri için kullanılabilir.

Paslanmaz Kebap Şişi Özelikleri

Paslanmaz kebap şişi, kebapçıların gözdesidir. Kebap ustalarının vazgeçilmez tercihidir. Adana kebap, Urfa kebap, beyti kebap, küşleme, patlıcan kebabı, kuşbaşu ve tavuk kanat gibi birçok et yemeğinde paslanmaz kebap şişi kullanılır.

Paslanmaz kebap şişi, uzun yıllar kullanılabilir. Kullanıldığı yere göre farklı boy, kalınlık ve genişliklerde üretilebilir. Yuvarlak veya yassı olarak tasarlanabilir.

paslanmaz-kebap-sisi-izgara

Ustanın tercihine göre, 40 santimetreden başlayarak 70 santimetre uzunluğa kadar paslanmaz kebap şişi üretilebilir. Büyük ocaklar ve profesyonel mutfaklar için daha büyük ebatlarda da tasarlanabilmektedir. 50 santimetre ve daha uzun boylardaki paslanmaz kebap şişi ideal kalınlığı 3 milimetre olarak tavsiye edilmektedir. Çünkü şişin boyu uzadıkça eğilme ve bükülme ihtimali artar.

Paslanmaz kebap şişi sap kısmı çelik, bronz, ahşap veya bir tür metal alışımı olan zamak malzemelerden üretilebilir. Bazı uygulamalarda sap kısmına farklı figürler veya logolar işlenebilmektedir.

Paslanmaz şiş, et yemeklerinin içinin de pişmesini sağlayarak etlerin içlerinin çiğ kalmasını önler. Hafif ve taşınabilir özelliği, farklı ortamlarda kullanım sağlar. Özellikle piknik mangalları için oldukça pratik bir et pişirme aracıdır.

E-KATALOG 2023 kataloğumuzda üretimini yaptığımız ürünlerin tamamını detaylarıyla birlikte inceleyebilirsiniz. ÜRÜNLERİ İNCELE